معرفی مرکز تخصصی درمان در منزل جی

مركز خدمات تخصصی درمان در منزل “جی” وابسته به شرکت تعاونی نسیم سلامت سپاهان (تعاونی برتر استان اصفهان در سال 95) جهت ارتقاء سطح ارائه خدمات سلامت و پوشش مطلوب خدمات درماني در شهر اصفهان با مجوز رسمی معاونت درمان استان اصفهان تاسیس و اقدام به ارائه کلیه خدمات درمانی و مراقبتی در منزل (حتی در ایام تعطیل) در یک پکیچ بصورت تیم کامل درمانی نموده است. شایان ذکر است که کارشناسان واحد پیام مرکز همه روزه از ساعت 8 الی 22 پاسخگوی تماس های تلفنی همشهریان با شماره تلفن های 35 2114 35 و 35 2114 35 090 می باشند.

 

این نحوه خدمـات که در اکثر کشورهـای پیشرفته تحت عنوان home visit & care  ارائـه می شود برای گروه های مشخصی از بیماران بصورت رایگان و تحت پوشش نظام سلامت و بیمه ها قرار دارد. در کشور ما متاسفانه هنوز بیمه ها این خدمات را پوشش نداده و هزینه های آن را جز برای گروه خدمات در منزل جانبازان تقبل نمی کنند. امید است با گسترش خدمت رسانی های با کیفیت از این دست و تثبیت جایگاه مطلوب خدمات درمانی در منزل، پوشش بیمه ای مناسب در این خصوص فراهم آمده و هم وطنان نیازمند به این قبیل خدمات بتوانند از این شرایط ویژه درمانی بهره مند گردند.

شایان ذکر است این مرکز هم اکنون فعالیت خود را بصورت مستقل آغاز نموده و با تعرفه مناسب پاسخگوی نیازهای متقاضیان بوده است که قسمت اعظم این متقاضیان را مدیران، بازرگانان، افراد با مشغله کاری زیاد و فرصت کم، زنان باردار و نیازمند مراقبت های ویژه_مثل کسانی که IVF انجام داده اند)، سالمندان و بیماران ناتوان از حرکت -که تا قبل از آشنایی با این مرکز کاملاً از نظر دریافت خدمات درمانی در منزل مستأصل بوده اند- تشکیل می دهند.

مرکز هوم ویزیت جی در حال حاضر خدمات پزشکی ، پرستاری، آزمایشگاهی، فیزیوتراپی و تهیه دارو را برای متقاضیان دریافت خدمت در منزل ارائه می نماید. شایان ذکر است این مجموعه در نظر دارد به  زودی خدمات تخصصی پزشکی، دندانپزشکی، رادیولوژی و سونوگرافی پرتابل، درمان زخم و … را در لیست خدمات خود قرار دهد.

مزایا و فواید

موارد زیر برخی از «مزایا و فواید» دریافت خدمات درمان در منزل می باشد:

1- ارائه خدمات تشخیصی پیش بیمارستانی و خدمات درمانی پس از ترخیص از بیمارستان(دوره تکمیل درمان و دوره نقاهت)

2- کاهش انتقال عفونتهای بیمارستانی با ارائه خدمات درمانی در منزل

3- کاهش هزینه های درمانی برای درمانخواه بدلیل حذف هزینه های هتلینگ بیمارستان ها

4- کاهش هزینه های بیمارستانی نا مطلوب جهت اختصاص تخت به بیمار برای بستری مجدد و گذران دوره نقاهت

5-حذف همراهی و جابجایی بیمار و نیز کاهش ملاقاتهای روزانه بستگان بیمار و در نتیجه کاهش مصرف سوخت ،کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک شهری

6- احساس امنیت و رضایتمندی در بیمار و برخورداری از آرامش محیط خانه

7- درمان دقیق تر، رسیدگی بیشتر و کیفیت بهتر و مطلوبتر خدمات

8- دریافت هرگونه خدمات در یک پکیچ کامل درمانی در یک زمان و یک مکان فقط با یک تماس با تلفن های مرکز هوم ویزیت جی

9- امکان پیگیری (Follow up ) دقیق تر و اطمینان از بهبودی و عدم عود بيماري پس از ترخیص از بیمارستان

10*- تشکیل پرونده سلامت برای مشترکین از زمان شروع ارائه خدمات تا پایان در یک پرونده نزد بیمار

11- کاملاً شفاف و متناسب بودن تعرفه های درمانی برای گیرندگان خدمات مرکز که بر خلاف اعزام های مشابه که بعد از حضور در منزل بیماران با توجه به شرایط بیمار و ظواهر منازل بیماران اقدام به اعلام تعرفه می کنند. در حالی که کارشناسان واحد پیام مرکز جی در هنگام تماس تلفنی درمانخواه تعرفه مرکز را به صورت دقیق و کاملاً شفاف بیان می نمایند.

12- وجود واحد ارزیابی و پیگیری که ضمن پیگیری وضعیت سلامت بیماران و میزان رضایت مندی گیرندگان خدمات در راستای رفع مشکلات مجموعه ، گیرنده انتقادات و پیشنهادات مشترکین مرکز هوم ویزیت جی می باشد.

 

گروه خدمات گیرندگان هوم ویزیت جی :

بطور کلی بیماران سالمند،ناتوان از حرکت،تنها و بدون همراه یا سرپرست،بیماران مزمن و خاص، و بطور مشخص جانبازان،معلولین جسمی و بیماران قطع نخاعی، بیماران سکته مغزی-قلبی، بیماران دچار شکستگی،بیماران مبتلا به سرطان(خصوصاً در مراحلی که بیشتر نیاز به اقدام حمایتی مراقبتی دارند)،بیماران مبتلا به زخم بستر و زخم پای دیابتی و … از جمله گیرندگان اختصاصی خدمات درمان در منزل می باشند.

 

البته تأکید می گردد با توجه به هزینه های خاص ارائه خدمات درمانی در منزل (توسط کادر درمانی با تحصیلات عالیه دانشگاهی و نیز هزینه آژانس و هزینه مدت زمان رفت و برگشت و توقف در منزل بیمار) این خدمات به صورت انتخاب شده برای گروه های ذیل مناسب تر است:

الف- بیماران سالمند (بالاتر از 65 سال)

ب- بیماران ناتوان از حرکت

ج- بیماران مبتلا به بیماری های مزمن و خاص و صعب العلاج

د- خدمات درمانی مورد نیاز بعد از ترخیص از بیمارستان مانند:آنتی بیوتیک تراپی وریدی،تعویض پانسمان،سونداژ،فیزیوتراپی و . . .

ه- مدیران ارشد و کلیه افرادی که مدت زمان نوبت گیری و انتظار، برایشان صرفه اقتصادی ندارد.

 

عناوین خدمات درمانی قابل ارائه در منزل :

مرکز هوم ویزیت جی به عنوان پیشگام خصوصی ارائه خدمات درمانی در منـزل و محل کـار خدمـات درمانی را در شاخه های ذیل ارائه می نماید:

  • پزشک عمومی و متخصص(مغز و اعصاب، داخلی، تغذیه، عفونی، ارتوپدی ، قلب، زنان و … )
  • خدمات پرستاری (سونداژ،تزریقات، وصل سرم، پانسمان،زخم بستر، لوله گذاری و … )
  • اکوکاردیوگرافی قلب( پرتابل در منزل)
  • خدمات پانسمان زخم های فشاری ،دیابتی با تیم مجرب دوره دیده با شیوه های پانسمان نوین
  • فیزیوتراپی با تجهیزات کامل
  • فروش تجهیزات پزشکی(تخت،ویلچر،واکر،اکسیژن،ساکشن و …)
  • انجام آزمایشات و نمونه گیری خون و ادرار
  • فتوتراپی(درمان زردی نوزادان)
  • چکاپ کامل و دوره ای(فردی و گروهی)

 

سازمانهای طرف قرارداد و نحوه عقد قرارداد و تسویه حساب:

در موارد نحوه تسویه حساب سازمان های طرف قرارداد با مرکز دم حالات زیر متصور است:

الف) تمامی هزینه انجام خدمات درمانی و هزینه لوازم مصرفی توسط سازمان مربوطه پرداخت می گردد.

ب) درصدی از هزینه انجام خدمات درمانی و هزینه لوازم مصرفی توسط خانواده به عنوان فرانشیز(سهم بیمار)و مابقی توسط سازمان طرف قرارداد به مرکز دم پرداخت می گردد.

 

مرکز درمان در منزل جهاد دانشگاهی در 3 زمینه کلی ذیل آماده عقد قرارداد می باشد:

1-اعزام کادر آنکال به منازل برای انجام خدمات درمانی به صورت موردی

2-اعزام کادر آنکال به محل برای انجام خدمات درمانی به صورت گروهی

3-انجام چکاپ گروهی در محل سازمان،شرکت و ..

تبصره 1: تمامی خدمات قابل ارائه در منزل هوم ویزیت جی در واحدهای مختلف آن و نیز لوازم مصرفی مورد نیاز بیمار به صورت کد گذاری شده در لیست خدمات مرکز احصاء شده و برای هرکدام تعرفه مشخص و شفاف وجود دارد.

تبصره 2: تعرفه های خدمات مرکز ، توسط هیأت مدیره تعیین شده ، در پایان خرداد ماه هر سال برای مدت یک سال تعیین می گردد.این تعرفه ها با توجه به هزینه رفت و آمد،مدت رفت و آمد و هزینه انجام ویزیت در منزل به صورت منصفانه و با در نظر گرفتن حقوق مشتری و عایدی منصفانه و هرچند کم ولی با برکت برای تیم درمانی تعیین می گردد و مرجع مناسبی برای ارزیابی تعرفه های موارد مشابه می باشد.

خط قرمز :

خط قرمز مرکز درمان در منزل جی فوریت های پزشکی است . اورژانس کشور سازمانی با امکانات و تجهیزات ویژه است که خدمات مورد نیاز را در کوتاه ترین زمان به هموطنان ارایه می کند و به همین دلیل اولین و بهترین گزینه به شمار می آید . بیماران سالمند و یا کم توان ، جانبازان دفاع مقدس و خانوده هایی که به هر دلیل ترجیح می دهند خدمات پزشکی را در منزل دریافت کنند، از مخاطبان اصلی هوم ویزیت جی به شمار می آیند.

 

مرکز هوم ویزیت جی تمام تلاش خود را برای ارتقاء و تکامل روز افزون نحوه ارائه خدمات درمانی در منزل خصوصاً برای سالمندان و بیماران مزمن و یا ناتوان از حرکت به کار بسته است.

امید است مدیران محترم امور رفاهی سازمان ها که واقف بر اهمیت توسعه رفاه نیروی انسانی تحت پوشش خود خصوصاً بازنشستگان برای نیل به توسعه مانا می باشند، تجربه موفق کشورهای پیشرفته در انتقال بسیاری از خدمات درمانی،بهداشتی و مراقبتی به منزل خدمت گیرنده را که منجر به کاهش هزینه ها و افزایش رضایت و بهبودی بیمار و آرامش خاطر و امنیت روانی اطرافیان بیمار می شود، مد نظر قرار داده و مرکز هوم ویزیت جی را که پیشرو در بومی سازی بسته ارائه خدمات درمانی در منزل می باشد ، امین و معتمد خود قرار دهند.

آرزوی ما ارتقاء رفاه و سطح خدمات درمانی گروه هدف گیرنده خدمات درمانی در منزل و کاهش هزینه های درمانی در نگاهی علمی(هزینه-فایده) می باشد.

 

 آدرس و شماره تلفن :

آدرس : خیابان جی- تقاطع همدانیان- درمانگاه شبانه روزی جی- واحد مراقبت در منزل

ایمیل  jeyhomevisit@gmail.com

فاکس:

تلقن تماس واحد پیام: 35 2114 35 و 35 2114 35 090

 

Copyright by BoldThemes 2016. All rights reserved.