بخش تخصصی اطفال پلی کلینیک جی با دارا بودن کادر پزشکی متخصص، مجرب و متعهد آماده خدمت رسانی به تمام بیماران و مراجعین محترم می باشد.

این بخش با همکاری گروهی از متخصصین اطفال و نیز پرستاران مجرب، خدمات جامعی را در درمان و مراقبت از کودکان بیمار انجام می‌دهد. این بخش مجهز به تجهیزات پیشرفته برای مراقبت از کودک است.

ارائه خدمات باکیفیت درمانی و مراقبت از کودکان

آشنایی با متخصص اطفال

متخصص اطفال یا پزشکی کودکان که از شاخه های اصلی پزشکی است به طور اختصاصی به مسائل رشد و بیماری های کودکان می پردازد و نیاز کودکان را به پزشک متخصص و نیاز والدین را به مشاور رشد کودک رفع می نماید.

با کمی تامل در خصوص سلامت کودک و لزوم شناخت تخصصی بیماری های آنها متوجه خواهید شد که کودکان نیاز دارند در مواقع بیماری به متخصص خودشان مراجعه کنند تا درمان بهتری را دریافت نمایند.

تخصص اطفال در واقع در بردارنده ی نکات تندرستی کودک از زمان نوزادی تا بزرگ سالی آنها است. این بخش از پزشکی اساسا با تمام جنبه های رشد و پرورش کودک و شرایط او برای محقق شدن تمام ظرفیت هایش برای رشدی سالم تا بزرگسالی سروکار دارد.

به چه دلایلی باید به متخصص اطفال مراجعه کرد؟

رشد کودک

توجه به مراحل رشد کودک و زیر نظر داشتن روند رشد او وظیفه ی والدین است اما در این میان مسائلی وجود دارد که تجزیه تحلیل آن از توان والدین خارج است و نیاز به یک مشاور و راهنما خصوصا در مواقع بیماری کودک دارند در نتیجه انتخاب یک متخصص اطفال از بدو تولد کودک یکی از مهمترین کار های است که والدین باید انجام دهند.

پس از تولد نوزاد، موارد مهم برای بررسی و ثبت در پرونده ی کودک وجود دارد که می تواند در روند رشد او تاثیر به سزایی داشته باشد، تشکیل یک پرونده ی مدون در نزد یک پزشک اطفال والدین را قادر می سازد از فراز و فرود رشد و سلامت کودک خود به خوبی آگاه باشند.

برای نمونه، نوزاد باید از لحاظ سلامت و واکسیناسیون تحت نظر پزشک متخصص باشد. پس از آن نیز والدین با مجموعه ای از چالش های جدید مواجه هستند، چالش هایی مانند این که چه زمانی باید تغذیه با غذاهای جامد را شروع کرد و یا کودک به لحاظ بنیه به چه مکمل های غذایی نیاز دارد، این مسایل در هر کودک با توجه به ژنتیک و سلامت بدن متفاوت است، در نتیجه حضور یک متخصص اطفال در نقش یک مشاور الزامی است.

بیماری های کودکان

متاسفانه حتی سالم ترین کودکان هم بیمار می شوند. بد نیست با علائم و نشانه های بیماری های معمول در کودکان و نیز با درمان و روش های پیش گیری آن ها آشنا باشیم. مشکلات معدودی هستند که در دوران کودکی بسیار رایج و حتی غیرقابل پیش گیری اند، مانند عفونت گوش ها یا ورم لوزه ها. اما مشکلات قابل پیش گیری ای نیز وجود دارند، مانند بیماری های عفونی جدی که به طور معمول با مصون سازی و واکسیناسیون به موقع قابل پیش گیری هستند، اما همه ی اینها مستلزم وجود یک مشاور متخصص است.

کودکانی وجود دارند که با بعضی مشکلات جسمی متولد می شوند. مشکلات جسمی آشکار مانند:شکاف کام و لب ها که در هنگام تولد کاملا قابل مشاهده است و برخی مشکلات پنهان مانند:ناهنجاری های قلبی یا کلیوی که از همان بدو تولد نمی توان آن ها را فورا تشخیص داد. این نوع بیماری ها مراجعه به متخصص کودک و تحت نظر بودن او از لحاظ مشکلات سلامتی مادرزادی را حائز اهمیت می کند.

 

Copyright by BoldThemes 2016. All rights reserved.